+1 800 556 2981          E-mail Newsletter

Miesiąc: Lipiec 2020

Jak radzić sobie z lękiem podczas pandemii?

Rozprzestrzenianie się nowego wirusa na całym świecie wpływa na ciebie psychicznie – możesz czuć się zestresowany, nerwowy lub niespokojny. Wszystkie te emocje są powiązane z bardziej podstawowym – strachem. Kiedy widzimy coś, czego się boimy, sygnały są przesyłane przez nasz układ nerwowy i uwalniane są hormony takie jak adrenalina i kortyzol. Działają one razem, aby spowodować kaskadę zmian w naszym ciele, które przygotowują nas do ucieczki przed zagrożeniem lub do stania i walki z nim. Nasze tętno i prędkość oddechu przyspieszają, aby zwiększyć krążenie tlenu, a poziom cukru we krwi wzrasta, aby nasze mięśnie mogły w pełni wykorzystać swój potencjał. Wszelkie nieistotne procesy, takie jak trawienie, są wyłączane w celu oszczędzania energii.

Problem polega na tym, że te odpowiedzi są pomocne tylko wtedy, gdy zagrożenie jest czymś natychmiastowym i krótkotrwałym. I chociaż mogą cię chronić, jeśli spotkasz się z niedźwiedziem, nie pomogą ci, gdy znajdziesz się w obliczu wirusa. W rzeczywistości długotrwały stres obniża układ odpornościowy, więc może nawet pogorszyć sytuację.

Nic dziwnego, że wielu z nas tak się czuje. Badania wykazały, że stres jest najbardziej, cóż, stresujący, gdy nie mamy nad nim kontroli. Pojawienie się nowego wirusa jest oczywiście przerażającą sytuacją, a pandemia na taką skalę jest czymś, z czym nikt przed nami nie miał do czynienia, więc naturalne jest banie się i niepokojenie. Ważne jest jednak, aby poradzić sobie z tym niepokojem i istnieją na to sposoby.

Po pierwsze, chociaż możemy nie mieć kontroli nad samym wirusem, możemy kontrolować własne zachowanie. Są rzeczy, które możemy zrobić, takie jak społeczna izolacja i utrzymanie higieny, co wpłynie na rozprzestrzenianie się tego wirusa i sprawi, że poczujemy się bardziej kontrolowani. Powinno to pomóc obniżyć poziom stresu.

Możemy również zaplanować wszelkie napotkane problemy. Upewniając się, że nasze szafki mają zapasy na kilka tygodni, na przykład na wypadek, gdybyśmy zachorowali i nie mogli dostać się do sklepów. Możesz nawet przygotować i zamrozić kilka łatwych posiłków, jeśli nie masz ochoty gotować.

Oprócz stresu samego wirusa, źródłem stresu może być praca w domu lub brak pracy i izolacja społeczna. Ważne jest, aby trzymać się rutyny w domu – upewnij się, że nadal bierzesz prysznic i ubierasz się rano, spożywasz regularne posiłki i pracujesz (jeśli możesz) o swoich normalnych godzinach.

Poświęć trochę czasu na aktywność fizyczną, jeśli możesz – niezależnie od tego, czy jest to bieg w parku, oczywiście trzymanie się z dala od innych, czy też wirtualna lekcja tańca w salonie. Ćwiczenia uwalniają w mózgu dobre samopoczucie i mogą być świetnym sposobem na wypalenie stresu związanego z energią nerwową. Jeśli możesz wyjść na zewnątrz, możesz także czerpać korzyści z bycia w naturze – naturalne widoki są kojące i relaksujące, a także zmniejszają poziom stresowych substancji chemicznych we krwi. Mogą nawet poprawić twoje zdrowie. Jeśli nie możesz bezpiecznie wyjść na zewnątrz, słuchanie dźwięków natury, oglądanie zdjęć lub filmów, albo kupowanie sobie rośliny doniczkowej może również działać.

Zaplanuj czas na robienie rzeczy, które lubisz . Teraz może być świetna okazja do podjęcia nowego hobby, które zamierzałeś rozpocząć – możesz nauczyć się grać na gitarze, piec skomplikowane ciasta lub reorganizować swoją szafę – cokolwiek to sprawia, że ​​czujesz się dobrze. Tak łatwo wpaść w pułapkę gryzienia się w Netflix, kiedy utkniesz w środku, ale podejmowanie wysiłków, aby od czasu do czasu coś zmienić, zdziała cuda dla twojego zdrowia psychicznego.

Kolejną rzeczą, nad którą mamy kontrolę, są informacje, których szukamy. To naturalne, że chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje – ludzkie mózgi nienawidzą niepewności, więc możesz pomyśleć, że ciągłe czytanie wiadomości pomoże zmniejszyć tę niepewność, a tym samym twój niepokój. Niestety nie ma pewności, więc ciągłe przewijanie raczej nie pomoże. Zamiast tego odłóż na dzień (lub dwa) kiedy będziesz otrzymywać aktualizacje, i unikaj wiadomości przez resztę czasu. Może to pomóc wyciszyć powiadomienia w telefonie i zmniejszyć pokusę sprawdzenia.

Chociaż możesz nie być w stanie spotkać się osobiście z przyjaciółmi, nadal możesz rozmawiać z przyjaciółmi, a nawet organizować spotkania wideo. Może to być świetny sposób na poprawę nastroju – ludzie są zwierzętami społecznymi, a my rozwijamy się dzięki interakcjom z innymi ludźmi. Ale jeśli zmagasz się z lękiem, warto ograniczyć ilość rozmów koronacyjnych. Rozmawianie o swoich zmartwieniach z innymi ludźmi może być pomocne, ale zbyt wiele z nich może również pogorszyć sytuację. Być może na początku rozmowy daj sobie 10 minut na omówienie tematu, a następnie przejdź do innych rzeczy.

Możesz także spróbować medytacji, ćwiczeń relaksacyjnych z przewodnikiem lub dzienników – niektórzy uważają, że zapisanie trzech dobrych rzeczy, które wydarzyły się pod koniec każdego dnia, może pomóc im znaleźć pozytywy w czasie, który może wydawać się ponury. Cokolwiek spróbujesz, pamiętaj, aby być dla siebie miłym. Nie spodziewaj się, że nagle staniesz się nad produktywny i skoncentrowany. To dziwne czasy i dostosowanie się do nich zajmie nam trochę czasu. Musimy tylko robić wszystko, co w naszej mocy, aby siebie i siebie nawzajem czuć się lepiej i razem to osiągniemy.

Okulista ma oko na nasz wzrok

Wzrok jest jednym ze zmysłów. Można uznać go za najważniejszy zmysł. Ponieważ brak możliwości widzenia sprawia bardzo duże ograniczenia w życiu człowieka. Dbałość o oczy daje nadzieję na dobry wzrok do późnej starości. Dzięki narządowi wzroku posiadamy wiele cennych informacji pochodzących z otoczenia i bardzo nam potrzebnych do życia. Dzięki dobremu wzrokowi możemy swobodne się poruszać i wykonywać różne zadania życiowe.
Wzrok pozwala na odbieranie bodźców wywołanych przez promieniowanie elektromagnetyczne. Jest to tak zwane światło widzialne pochodzące ze środowiska. Dochodzi do tego ogół czynności, które związane są z analizą tych bodźców i dzięki temu człowiek widzi. Widzenie umożliwiają fotoreceptory znajdujące się w wyspecjalizowanych narządach. Towarzyszą im struktury usprawniające ich działanie i chroniące narząd wzroku. Są nimi powieki, rzęsy, narząd łzowy i brwi.
Często jest tak, że wzrok się psuje. I nie widzi się już tak dobrze, jak wcześniej. Bądź całkowicie traci się możliwość widzenia. Mogą wystąpić różne wady i choroby wzroku, które utrudniają, zmniejszają lub zabierają widzenie.
Może to być np. zaćma, jaskra, krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność, ślepota barw, astygmatyzm, zez. Wówczas konieczna jest wizyta u specjalisty. Stawianiem diagnozy i leczeniem ludzkiego wzroku zajmuje się okulista.
Okulistyka to stara dziedzina medycyny. Pierwsze zabiegi okulistyczne były przeprowadzane już dwa tysiące lat przed naszą erą, gdy to choremu podczas operacji usunięto ropień worka łzawego. Natomiast pierwszą operację na oku w medycynie współczesnej wykonał niemiecki okulista. Polegała ona na usunięciu gałki ocznej z powodu nowotworu. Ponad sto lat później naukowcy odkryli, co powoduje zaćmę ? Ustalili, że przyczyną zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku.
I tak od końca osiemnastego wieku zaczęły powstawać pierwsze szpitale okulistyczne. Pierwszy polski ośrodek okulistyczny został założony w 1823 roku przez Wiktora Feliksa Szokalskiego, zwanego ojcem polskiej okulistyki. Szpitale okulistyczne istniały już wówczas w Wiedniu, w Londynie, w Petersburgu.
Oko człowieka zbudowane jest z wielu części, jak twardówka, naczyniówka, rogówka, tęczówka, siatkówka, źrenica, kanał Schlemma, wyrostek rzęskowy, komora przednia i komora tylna oka, ciało rzęskowe, ciało szkliste, wiązadełko rzęskowe, nerw wzrokowy.
Oko, aby sprawnie działało i nie piekło musi być nieustannie nawilżane. Nawilżanie takie odbywa się podczas mrugania. Im człowiek starszy, tym zwiększa się częstotliwość mrugania. Osoby dorosłe mrugają od 15 do 20 razy na minutę. Natomiast noworodki, aby czuć się dobrze mogą mrugać tylko od 1 do 4 razy na minutę. Ilość mrugnięć zwiększa się po ukończeniu szóstego miesiąca życia. Natomiast ilość mrugnięć u młodzieży od 15 roku życia jest taka sama jak u osób dorosłych.

Co zrobić, by sklep internetowy był efektywny?

Sklepy internetowe są niewątpliwie popularne, głównie dlatego, że zakupy w nich są wygodne, produkty dostępne (z całego świata) oraz ceny są niższe niż w sklepach stacjonarnych. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy online ze względów na, chociażby powyższe trzy pozytywne czynniki. Sklepy internetowe to świetny sposób na zarobek, ale nie wystarczy samo założenie i otwarcie go, aby sklep online cieszył się powodzeniem i przynosił zyski, należy zastosować kilka ,,ulepszeń’’. W tym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, żeby twój [b]sklep internetowy był efektywny i przynosił zysk. Strona główna decyduje o pierwszym wrażeniu. Strona główna jest niebywale ważna w prowadzeniu działalności sklepu internetowego. Co jeśli potencjalny klient wchodzi na stronę dyskontu i widzi zbyt dużo kolorów, szczegółów, wręcz przesadzonych, aktualizację profilu sprzed trzech miesięcy, brak menu czy zakładek?Prawdopodobnie jego opinia już nie jest zbyt przyjemna, a to dopiero strona główna. Klienci zwracają uwagę na wygląd, estetykę, a także praktyczność strony wejściowej, dlatego powinno się o nią dbać. Przede wszystkim należy aktualizować na bieżąco stronę, wprowadzić menu i zakładki opisujące kategorie produktów, dobrać dwa – trzy kolory i koniecznie na stronie głównej umieścić logo sklepu oraz pozwolić wyrażać klientom swoje opinie w komentarzach na dole strony. Kto zrobi zakupy w sklepie internetowym bez recenzji jego klientów?
Odpowiadając na pytanie – niewielka liczba osób. Wyrabianie marki i popularności sklepów zależy prawie całkowicie od opinii klientów. Właściciele mogą zapewniać, że produkty są wysokiej jakości, ale który sprzedawca tak nie mówi?Zdecydowanie tak nie mówią jedynie te osoby, które wydały pieniądze na wyroby i przekonały się na ,,własnej skórze’’ czego są warte. Zdania tych osób mogą być podzielone, zróżnicowane lub podobne, ale to właśnie klienci rzetelnie oceniają produkty. Oczywistym jest więc, że jeśli sklep internetowy będzie miał pozytywne oceny (w większości), to jest dobrą i wartą zakupu produktów działalnością.
Strategie cenowe kręcą każdego.
Zdecydowanie każdy z nas kiedyś widział w internecie reklamę z hasłem: ,,Wyprzedaże do – 50%!’’. I zdecydowanie w każdym z nas wzbudziło to zainteresowanie. Zainteresowanie klientów to klucz do sprowadzenia ich do sklepu, natomiast po tym, jeżeli sklep oferuje dobre, zróżnicowane twory, rzeczywiście obniżone o te kilkanaście procent, w przystępnej cenie to sukces gwarantowany. Każdy da się skusić i znajdzie coś dla siebie. Przeceny, wyprzedaże z sezonu, nowe kolekcje, rabaty, darmowa dostawa to tylko niektóre ze strategii cenowych, które powinien stosować każdy sklep online, żeby się wybić na rynku. Promowanie sklepu internetowego przynosi efekty w postaci klientów. By sklep internetowy był skuteczny, nie może zabraknąć reklamowania go. Poprzez media społecznościowe czy reklamy można zdobyć potencjalnych klientów. Promujące się sklepy zdobywają większy rozgłos i właśnie o to chodzi – żeby konkretny sklep internetowy dotarł do jak największej liczby osób. Logo, czyli to co wyróżnia twój sklep internetowy. Logo odgrywa istotną rolę w promocji i rozwoju każdej działalności handlowej. To unikalny rysunek bądź urozmaicony napis, który ma bezpośrednio kojarzyć się z określoną firmą i należeć wyłącznie do niej. Przemyślane logo, ciekawe sprawia, że ludzie chcą się dowiedzieć co określa to logo.
Dzięki tym kilku wskazówkom, e – sklep powinien działać skutecznie.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

W czasach internetu coraz więcej ludzi dokonuje zakupów online. Jest to bardzo wygodne i można w ten sposób oszczędzić sporo czasu. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju sklepy internetowe. Dotyczy to nie tylko sprzedaży produktów, ale również usług, które możemy świadczyć na odległość. Sklep internetowy to szansa na rozwój dla wielu przedsiębiorców. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć z naszymi produktami do ludzi z całego kraju. Prowadzenie sprzedaży internetowej pozwoli zdobyć nowych klientów, jeśli już prowadzimy sprzedaż w sklepie stacjonarnym. Jednak najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest prowadzenie samego sklepu internetowego, bez sprzedaży stacjonarnej.

Prowadząc sklep internetowy możemy sporo zaoszczędzić. Po pierwsze mniej wydamy na lokal. Magazyn na towar może znajdować się na uboczu miasta, lub poza nim. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy na koszcie wynajmu lub kupna takiego lokalu. Dodatkowo to jest tylko magazyn, w którym nie będziemy przyjmować klientów, a jedynie trzymać towar, pakować i wysyłać zamówienia. Dlatego mniej wydamy na urządzenie wnętrza. Kolejne oszczędności to potrzeba zatrudnienia niewielu pracowników. W magazynie może pracować znacznie mniej osób, niż w przypadku sklepu stacjonarnego, co daje nam kolejne oszczędności. Jednak największym plusem prowadzenia sklepu internetowego są dużo większe zyski. Ma to związek z tym, że możemy sprzedawać nasze produkty i usługi w całym kraju. Sklep internetowy to również dobry pomysł na biznes, jeśli chcemy sprzedawać samodzielnie wykonywane rzeczy. Jest to o wiele prostsze niż sprzedaż stacjonarna, a jako magazyn może nam służyć wolny pokój w domu lub piwnica.

Scroll to top